«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Плата за розрахункове касове обслуговування: де її місце в реєстрі та декларації з пдв

Кількість переглядів7663

ПЛАТА ЗА РОЗРАХУНКОВЕ КАСОВЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ: ДЕ ЇЇ МІСЦЕ В РЕЄСТРІ ТА ДЕКЛАРАЦІЇ З ПДВ
Чи потрібно в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних відображати комісію по розрахунковому рахунку підприємства, яка відображається в банківській виписці? Якщо так, який вид документа в ньому зазначати, і де її місце в декларації?
Відповідь
Як ми зрозуміли із запитання, вас цікавить порядок відображення в реєстрі отриманих і виданих податкових накладних (далі — Реєстр) та податковій декларації з ПДВ (далі — Декларація) плати за розрахунково-касове обслуговування, що надає банківська установа. Хоча такі операції не належать до оподатковуваних (пп. 196.1.5 Податкового кодексу України), інформацію про їх здійснення слід заносити в Реєстр виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) та Податкову декларацію з ПДВ (далі — Декларація). Такі витрати зазначають у Реєстрі на підставі акту про надання таких послуг, якщо договір із банком передбачає його періодичне оформлення. У разі, якщо актів не оформлюють, запис здійснюють на підставі банківської виписки. В графі 5 Реєстру зазначають вид документу «БО» (п. 2.4 р. IV Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну України від 17.12.12 р. № 1340). Хоча в листі ДПАУ від 25.10.11 р. № 4261/6/15-3415-04 (опублікований у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 108 за 2011 р. на стор. 33 з нашим коментарем) запропоновано вказувати ознаку документа «НП».
У Декларації такі витрати показують у рядку 11.1 чи 11.2 в залежності від того, для здійснення яких операцій підприємство придбаває банківські послуги — оподатковуваних чи ні.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 28.08.2013

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу