«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна розподілити майно між учасниками тов при його ліквідації

Кількість переглядів5325

ЧИ МОЖНА РОЗПОДІЛИТИ МАЙНО МІЖ УЧАСНИКАМИ ТОВ ПРИ ЙОГО ЛІКВІДАЦІЇ
На початку 2011 року засновниками було прийнято рішення про припинення діяльності підприємства.
Чи може майно: земля та будівля (є ще інші основні засоби) — бути поділене між засновниками. Які податки при цьому повинні сплатити кожен із засновників та фірма?


Відповідь
Відповідно до ч. 4 ст. 111 Цивільного кодексу України майно юрособи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, передається її учасникам, якщо інше не встановлено установчими документами юрособи або законом.
Отже, після закінчення строку (він не може бути меншим, ніж два місяці), відведеного для розрахунків із кредиторами, якщо у товариства залишилося будь-яке майно, то воно може бути розподілено між засновниками відповідно до розміру їх часток у статутному капіталі. Причому неподільне майно, таке, як будівля із землею, можна передати їм у спільну власність або передати таке майно одному учаснику з виплатою грошової компенсації іншому учаснику.
При цьому повернення учаснику майна, яке було внесено до статутного капіталу товариства при ліквідації останнього, прирівнюється до продажу інвестиційного активу (пп. 170.2.2 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Тому якщо учасник отримає майно, вартість якого буде вищою ніж він раніше витратив на придбання корпоративних прав товариства, то ця плюсова різниця має бути відображена учасником у декларації з податку на доходи фізосіб за 2011 рік, яка подаватиметься до 01.05.12 р. (пп. 170.2.6 ПКУ). Якщо різниця буде негативною, тобто загальний фінрезультат операцій з інвестиційними активами матиме від'ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінрезультату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення.
Якщо товариство є платником єдиного податку (і не платник ПДВ), то на суму податку передача майна учасникам не впливає.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.03.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу