«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підприємство оплачує гуртожиток згідно з колдоговором: чи потрібно утримувати єдиний внесок

Кількість переглядів3507

ПІДПРИЄМСТВО ОПЛАЧУЄ ГУРТОЖИТОК ЗГІДНО З КОЛДОГОВОРОМ: ЧИ ПОТРІБНО УТРИМУВАТИ ЄДИНИЙ ВНЕСОК
Підкажіть, будь ласка, чи потрібно утримувати єдиний внесок у випадку, якщо підприємство оплачує гуртожиток згідно з колдоговором?
Відповідь
Так, із суми оплати проживання працівника в гуртожитку необхідно утримувати єдиний внесок. Базою його нарахування, серед іншого, є суми нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі в натуральній формі), які визначають відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI).
Згідно зі ст. 2 Закону про оплату праці до складу інших заохочувальних та компенсаційних виплат уключають, зокрема, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, не передбачені актами чинного законодавства або виплату яких проводять понад норми, установлені такими актами.
Для визначення видів виплат, що належать до основної, додаткової зарплати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат, слід використовувати Інструкцію зі статистики заробітної плати (пп. 4.3.5 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління ПФУ від 27.09.10 р. № 21-5). Про те, що суми оплати гуртожитку відносяться до інших заохочувальних та компенсаційних виплат, говорить пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5. Тому із суми оплати гуртожитку утримують єдиний внесок.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.08.2013

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу