«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи треба фізособі звертатися до податкової щодо податку на нерухомість

Кількість переглядів3197

ЧИ ТРЕБА ФІЗОСОБІ ЗВЕРТАТИСЯ ДО ПОДАТКОВОЇ ЩОДО ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ
У власності фізособи декілька об'єктів житлової нерухомості. Чи потрібно писати заяву в податкову для застосування пільги з податку на нерухомість?
Відповідь
Пільгу з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — податок на нерухомість), застосовують до об'єкта, у якому фізособу зареєстровано (тобто прописано). Однак на вибір фізособи пільгу можна застосувати до будь-якої іншої нерухомості, що йому належить (пп. 265.4.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).
Тому якщо особу зареєстровано в тому об'єкті нерухомості, до якого вона хоче застосувати пільгу, звертатися до податкової не потрібно. Коли ж фізособу зареєстровано в одному об'єкті нерухомості, а пільгу хоче застосувати до іншого, їй необхідно звернутися до органу податкової служби й написати відповідну заяву (про це говорить ДПСУ в листі від 11.03.13 р. № 3724/6/17-3216). При такому зверненні потрібно мати при собі паспорт і документи, що підтверджують право власності на об'єкти нерухомості (пп. 265.7.3 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.07.2013

Рубрики:

»  Нерухомість

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу