«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як обкладати матеріальну допомогу на оздоровлення, яку видають працівникам до відпустки

Кількість переглядів10789

ЯК ОБКЛАДАТИ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ НА ОЗДОРОВЛЕННЯ, ЯКУ ВИДАЮТЬ ПРАЦІВНИКАМ ДО ВІДПУСТКИ
Підкажіть, будь ласка, як обкладати матеріальну допомогу на оздоровлення, яку видають працівникам до відпустки?
Відповідь
Оподаткування матеріальної допомоги на оздоровлення залежить від того, відносять її до зарплатної чи незарплатної виплати.
Зарплатною вважають матеріальну допомогу, що має систематичний характер і надається всім або більшості працівників. Якщо виплату допомоги на оздоровлення працівників передбачено в трудовому (колективному) договорі та її проводять щорічно до відпустки — це зарплатна виплата. Відповідно, її обкладають податком на доходи та єдиним внеском як зарплату.
Коли допомогу на оздоровлення не передбачено трудовим (колективним) договором і її виплачують лише окремим співробітникам за рішенням керівництва, таку матеріальну допомогу відносять до незарплатної. Якщо її сума у 2013 році не більша ніж 1610 грн на рік, її не обкладають податком на доходи (пп. 170.7.3 Податкового кодексу України). А із суми перевищення утримують податок на доходи за ставками 15% (17%). Єдиним внеском таку матеріальну допомогу не обкладають незалежно від її розміру (п. 14 р. I Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170).
Докладніше про обкладання матеріальної допомоги податком на доходи та єдиним внеском описано в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 51 за 2012 р., на стор. 23, № 112 за 2011 р., на стор. 32, і № 60 за 2011 р., на стор. 15.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.07.2013

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Податок з доходів фізосіб

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу