«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи діє 10-тисячне обмеження при поверненні позики фізособі-засновнику?

Кількість переглядів6728

ЧИ ДІЄ 10-ТИСЯЧНЕ ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ПОВЕРНЕННІ ПОЗИКИ ФІЗОСОБІ-ЗАСНОВНИКУ?
Підкажіть, будь ласка, чи може юридична особа повернути позику засновнику-фізособі з каси підприємства в розмірі більше 10000 грн? Чи діє в даному випадку обмеження?
Відповідь
Так, юрособа має право повернути позику фізособі-засновнику з каси фірми в розмірі більше 10 тис. грн. Пояснимо докладніше.
У випадку готівкових розрахунків підприємств із фізособами (засновниками, працівниками тощо) обмеження щодо граничного розміру розрахунків не діє (див. абз. «а» п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637). Таким чином, Ви можете повернути фізособі-засновнику позику готівкою в розмірі більше 10 тис. грн за один день.
Але, зверніть увагу, у ч. 3 ст. 1049 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) вказано: грошову позику вважають поверненою в разі зарахування позиченої суми на банківський рахунок позикодавця. У той самий час зазначено, що позичальник повинен повернути позику в строк і в порядку, які встановлено договором (див. ч. 1 ст. 1049 ЦКУ). Тобто якщо у Вашому договорі передбачено повернення позики в готівковій формі, то дана операція є цілком можливою.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.07.2013

Рубрики:

»  Бухоблік

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу