«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Проценти за кредитом на купівлю земельної ділянки

Кількість переглядів3497

ПРОЦЕНТИ ЗА КРЕДИТОМ НА КУПІВЛЮ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
Як правильно відобразити відсотки за кредитом, використані на купівлю землі? Чи можна суму відсотків віднести на витрати? Чи вважається земельна ділянка кваліфікаційним активом?
Відповідь
Визначення кваліфікаційного активу нам дає П(С)БО 31 "Фінансові витрати", згідно з яким таким активом уважають той, що обов'язково вимагає істотного часу для його створення. Під істотним часом Мінфін у Методичних рекомендаціях із бухгалтерського обліку фінансових витрат, затверджених наказом від 01.11.10 р. № 1300, рекомендує вважати проміжок часу більше за три місяці. Земельна ділянка не вимагає для створення ані короткого, ані тривалого часу, тому, на наш погляд, її не можна віднести до кваліфікаційних активів. Відповідно, фінансові витрати (відсотки за кредитом на купівлю землі) не ввійдуть до первісної вартості придбаної земельної ділянки, а включатимуться до витрат того звітного періоду, за який їх нараховано (п. 8 П(С)БО 7 "Основні засоби" і п. 4 П(С)БО 31).
Як ми вже визначили, сума відсотків за кредитом не входить до вартості придбаної ділянки, тому в бухгалтерському обліку відсотки відображаються за кредитом субрахунку 684 "Розрахунки за нарахованими відсотками" і за дебетом субрахунку 951 "Відсотки за кредит", який призначено для ведення обліку витрат, пов'язаних із витратами із залученням позикового капіталу.
Щодо податкового обліку, то згідно з п. 141.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до складу витрат уключають будь-які витрати, пов'язані з нарахуванням відсотків за борговими зобов'язаннями (у тому числі за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, уключених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв'язку з веденням господарської діяльності платника податків.
Це означає, що ви маєте право віднести суми нарахованих відсотків, які не капіталізувалися в бухобліку, до податкових витрат у тому випадку, якщо позику було взято тільки для здійснення господарської діяльності.
Додаткові обмеження на віднесення витрат на відсоток установлено п.п. 141.2 і 141.3 ПКУ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.07.2013

Рубрики:

»  Земельні відносини

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу