«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрапляє умовний продаж до податкових витрат

Кількість переглядів8391

ЧИ ПОТРАПЛЯЄ УМОВНИЙ ПРОДАЖ ДО ПОДАТКОВИХ ВИТРАТ
Чи можна включити до податкових витрат ПДВ, нарахований при умовному продажі? Як відобразити цю суму в бухобліку?
Відповідь
До податкових витрат  сума нарахованого при умовному продажі ПДВ навряд чи потрапить. Хоча за логікою податкове зобов'язання мало б поповнити податкові затрати. Розтлумачимо.
Умовний продаж - виключно ПДВшна особливість, покликана нівелювати податковий кредит, отриманий раніше.
Відповідно до пп. 139.1.6 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) не включають до податкових витрат суми ПДВ, включеного до ціни товарів (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання. І тут же уточнює: якщо платник податку, зареєстрований ПДВшником, одночасно проводить операції, що обкладаються ПДВ та звільнені від оподаткування або не є об'єктом обкладення таким податком, ПДВ, сплачений у складі витрат на придбання товарів, робіт, послуг, які входять до складу витрат, включається до податкових витрат у сумі, що не включена до податкового кредиту. Тобто немає податкового кредиту - ПДВ відправляють у витрати. Прослідкувати аналогію з нашою ситуацією не складно. Якщо умовним продажем ми "відмінили" отриманий раніше податковий кредит, оскільки послуги будуть використовуватись у звільнених від ПДВ операціях, то чому б не показати витрати. Але впевнені, на заваді цього стануть податківці, які на підставі пп. 139.1.6 ПКУ не пропустять нарахований ПДВ до податкових витрат.
Щодо бухобліку, то думка редакції не збігається з позицією Мінфіну. Ми вважаємо, що в бухобліку ПДВ за умовним продажем - це звичайні витрати. Детально про це ми розповідали в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 39 за 2011 рік, на стор. 44. Також про бухоблік ПДВ при умовному продажі ми писали в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 98-99 за 2011 рік, на стор. 105.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.06.2013

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу