«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підприємець перейшов до іншої групи: коли звітувати в новій групі?

Кількість переглядів4488

ПІДПРИЄМЕЦЬ ПЕРЕЙШОВ ДО ІНШОЇ ГРУПИ: КОЛИ ЗВІТУВАТИ В НОВІЙ ГРУПІ?
Після переходу з другої до третьої групи платника єдиного податку, з якої дати підприємець уважатиметься єдинником третьої групи?
Відповідь
Справді, платник єдиного податку може самостійно перейти на сплату єдиного податку установленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу ДПС не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (п. 298.1.5 Податкового кодексу України, далі - ПКУ).
Свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безоплатно протягом 10 календарних днів від дня подання суб'єктом господарювання заяви (п. 299.5 ПКУ). І протягом цього періоду вносяться зміни до старого свідоцтва (у вашому випадку - зміна ставки єдиного податку).
Таким чином, після переходу з другої до третьої групи вам треба звітувати поквартально. Тобто платником єдиного податку 3 групи ви будете вважатися на квартал, що настає за тим, у якому ви подали заяву.
Про нюанси зміни групи єдиного податку ми писали в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 98 за 2012 р., на стор. 46.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.06.2013

Рубрики:

»  Єдиний податок

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу