«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Квітневий перерахунок зарплати за січень—березень: чи перераховувати розмір виплаченої матеріальної допомоги

Кількість переглядів4730

КВІТНЕВИЙ ПЕРЕРАХУНОК ЗАРПЛАТИ ЗА СІЧЕНЬ—БЕРЕЗЕНЬ: ЧИ ПЕРЕРАХОВУВАТИ РОЗМІР ВИПЛАЧЕНОЇ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ
У квітні поточного року в нашому управлінні водного господарства затвердили новий штатний розпис із новими посадовими окладами. Його вводять у дію з 1 січня, тож за наказом начальника ми будемо проводити перерахунок зарплати працівникам за січень — березень. Та в І кварталі цього року окремим працівникам виплачувалася матеріальна допомога в розмірі посадового окладу, який діяв до вводу нового штатного розпису.
Чи перераховувати розмір виплаченої матеріальної допомоги у зв’язку зі зміною посадових окладів?
Відповідь
Умови оплати праці працівників водного господарства Держводагентства України визначено наказом Мінприроди України «Про умови оплати праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників організацій меліорації та водного господарства Державного агентства водних ресурсів України» від 02.06.11 р. № 185 (далі — наказ № 185).
Щодо матеріальної допомоги, то керівники організацій меліорації та водного господарства в межах фонду зарплати, затвердженого в кошторисі, можуть виплачувати таку допомогу працівникам у сумі не більше, ніж один посадовий оклад на рік, крім матдопомоги на поховання (п. 2.2 наказу № 185). Тобто мінімальний розмір такої допомоги та обов’язковість її надання наказом № 185 не обумовлені.
Видатки бюджетної установи, уключені до кошторису, повинні обґрунтовуватися відповідними розрахунками (п. 22 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.02 р. № 228). А тому розмір виплаченої працівникам у січні — березні 2013 р. матеріальної допомоги слід перерахувати за новими посадовими окладами тільки за умови, що відповідні виплати передбачено кошторисом бюджетної установи.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.06.2013

Рубрики:

»  Бюджетні установи

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу