«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Звітність надіслано поштою пізніше 10 днів: чи буде штраф

Кількість переглядів4545

ЗВІТНІСТЬ НАДІСЛАНО ПОШТОЮ ПІЗНІШЕ 10 ДНІВ: ЧИ БУДЕ ШТРАФ
Чи застосовуються штрафні санкції, якщо податкову звітність надіслано поштою повідомленням про вручення пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання?
Відповідь
Відповідно до п. 49.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) при надсиланні податкової декларації поштою платник податку зобов’язаний відправити на адресу відповідного органу ДПС не пізніше ніж за десять днів до завершення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової звітності в електронній формі, — не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний термін.
Зокрема, декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює (п. 49.18 ПКУ):
— календарному місяцю (у т. ч. в разі сплати місячних авансових внесків), — протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
— календарному кварталу або календарному півріччю (у т. ч. при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
— календарному року, — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
А штрафні санкції ст. 120 ПКУ передбачено за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків).
Тому якщо платник надсилає звітність поштою пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку її подання, але при цьому органи ДПС отримують її в терміни, що не перевищують граничні строки подання декларації, визначені ПКУ, то до нього не застосовують штрафних санкцій, визначених ст. 120 ПКУ.
Наталія КИШЕНЯ, головний державний податковий інспектор
ДПІ в Дніпровському районі м. Києва


У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.06.2013

Рубрики:

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

»  ПДВ

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу