«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Коли та в які строки звітувати фізособі-єдиннику при зміні групи

Кількість переглядів5553

КОЛИ ТА В ЯКІ СТРОКИ ЗВІТУВАТИ ФІЗОСОБІ-ЄДИННИКУ ПРИ ЗМІНІ ГРУПИ
Фізособа-підприємець у 2012 році була в третій групі єдинників, у 2013 році перейшла до 2 групи. Коли та в які строки їй необхідно подавати декларацію єдинника?
Відповідь
Як відомо, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік (п. 294.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).
Таким чином, після переходу з третьої до другої групи вам потрібно звітувати за результатами 2013 року. Тобто подавати податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи — підприємця потрібно до 1 березня 2014 року (згідно зі строком подання річної податкової звітності, установленим пп. 49.18.3 ПКУ).
І пам’ятайте: платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Тому вам необхідно платити щомісяця авансові внески з єдиного податку, розрахунок сум яких наводиться в декларації. Ви можете здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском і за весь податковий (звітний) рік, але не більше ніж до кінця поточного звітного року (п. 295.1 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.06.2013

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу