«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Хто заповнює рядок «одержав» у вко при передачі виручки

Кількість переглядів3790

ХТО ЗАПОВНЮЄ РЯДОК «ОДЕРЖАВ» У ВКО ПРИ ПЕРЕДАЧІ ВИРУЧКИ
Наш відокремлений підрозділ в кінці дня передає виручку в касу головного підприємства. Хто має ставити підпис у рядку «Одержав» у видатковому касовому ордері: бухгалтер, що здає виручку чи касир, що її приймає?
Відповідь

Для відповіді на Ваше питання пропонуємо зазирнути до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі — Положення про касові операції). З його абз. 5 п. 3.10 дізнаємося:у видаткових касових ордерах (далі — ВКО), які оформляють на загальну суму проведених підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, спеціальними платіжними засобами, здавання готівки до банку тощо), реквізит «Одержав» не заповнюють.

Чи підпадаєте Ви під це правило? Найімовірніше, ні, оскільки Ваша виручка крокує не в банк, а з каси відокремленого підрозділу до каси головного підприємства. У цьому випадку в касі підрозділу виписують ВКО, де в реквізиті «Одержав» свій підпис ставить касир головного підприємства, яке приймає виручку. Цей ВКО вносять у касову книгу відокремленого підрозділу.

Після цього в головній касі виписують прибутковий касовий ордер на суму отриманої виручки з каси відокремленого підрозділу та фіксують його в касовій книзі підприємства.

На нашу думку, відсутність реквізиту «Одержав» у ВКО не можна класифікувати як порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), відповідно, для санкцій зі ст. 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення Ви недосяжні.

Упевнені, Вам буде цікаво прочитати статтю «Розрахункові документи: форма та зміст має значення» у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 17-18 за 2013 р., стор. 107 — 111.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.06.2013

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу