«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Поворотна фіндопомога від засновника: без обмежень по сумі

Кількість переглядів6649

ПОВОРОТНА ФІНДОПОМОГА ВІД ЗАСНОВНИКА: БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ ПО СУМІ
Ми — фермерське господарство. У зв’язку зі скрутним положенням засновник вирішив надати нам поворотну фінансову допомогу в розмірі 150 тис. грн за один день. Чи можливо це?
Відповідь

Почнемо з абз. 1 п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі — Положення про касові операції). У ньому сказано: гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами зафіксована на рівні 10 тис. грн. Суму ж розрахунків, яка перевищує 10 тис. грн, додають до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки та порівнюють із лімітом каси (абз. 4 п. 2.3 Положення про касові операції).

Як бачите, за перевищення 10-ти тисячної межі карають лише платника
готівки — ви ж маєте право приймати гроші в касу в будь-якому обсязі.

Зверніть увагу! Якщо ваш засновник — юрособа, то попередьте його про можливі фінсанкції. Коли ж поворотну фіндопомогу надає фізособа — можна спати спокійно.

Упевнені Вам буде цікаво прочитати статтю «Гранична сума готівкових розрахунків: суть, особливості, практика» у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 17-18 за 2013 р., стор. 118 — 119.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.06.2013

Рубрики:

»  Сільське господарство

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу