«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Які періоди військової служби зараховують до стажу роботи, що дає право лікарю на надбавку за вислугу років

Кількість переглядів3852

ЯКІ ПЕРІОДИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗАРАХОВУЮТЬ ДО СТАЖУ РОБОТИ, ЩО ДАЄ ПРАВО ЛІКАРЮ НА НАДБАВКУ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ
Лікар проходив військову службу в збройних силах з 1975 по 2003 р., що підтверджує запис у трудовій книжці. Згідно з витягом із послужного списку на лікарських посадах він служив 12 років, а в інший час був у розпорядженні командуючого та викладачем військової кафедри ВНЗ. Підкажіть, чи зараховують до стажу роботи, що дає право на надбавку за вислугу років медпрацівникам, період, коли особа служила на посадах, які не віднесено до лікарських?
Відповідь

Надбавку за вислугу років медпрацівникам нараховують за Порядком виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженим постановою КМУ від 29.12.09 р. № 1418 (далі — Порядок № 1418).

До стажу роботи, що дає право на виплату надбавки за вислугу років, зараховують періоди роботи в державних та комунальних закладах охорони здоров’я України, СРСР і союзних республік СРСР на вказаних у п. 3 Порядку № 1418 посадах (абз. 2 п. 4 Порядку № 1418). Також до нього зараховують і « час військової служби, служби в органах і підрозділах цивільного захисту, служби у Держспецзв’язку, служби у підрозділах Держспецтрансслужби, служби осіб рядового і начальницького складу на зазначених у пункті 3 цього Порядку посадах у Збройних силах, інших військових формуваннях та правоохоронних органах України і колишнього СРСР » (абз. 8 п. 4 Порядку № 1418). Однак формулювання останнього абзацу неоднозначне й не дає чіткої відповіді: до стажу зараховують весь час військової служби або лише час служби на посадах, зазначених у п. 3 Порядку № 1418.

На нашу думку, до стажу роботи, що дає право на вислугу років, зараховують лише час служби у збройних силах на посадах, зазначених у п. 3 Порядку № 1418 . Тобто із зазначених у вашому запитанні періодів служби для обчислення розміру надбавки за вислугу років можна включати періоди служби на посаді начальника медпункту (23.09.77 р. — 14.07.80 р. та 20.07.82 р. — 05.10.84 р.), лікаря медпункту (24.11.80 р. — 24.04.82 р.). Посада ординатора також належить до лікарських посад (п. 2 Положення про ординатора стаціонару обласної (крайової, республіканської), міської, центральної районної лікарні, затвердженого наказом МОЗ СРСР від 31.07.63 р. № 395). Тому період роботи ординатором хірургічного відділення (30.12.86 р. — 21.06.91 р.) також ураховують при обчисленні надбавки за вислугу років.

Уважаємо, що всі інші періоди служби, зазначені в запитанні, не враховують при визначенні розміру надбавки за вислугу років. Утім, зважаючи на не досить чітку норму Порядку № 1418, радимо отримати роз’яснення із цього питання в МОЗ України або Мінсоцполітики України.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.05.2013

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Бюджетні установи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу