«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно педпрацівнику проходити курси підвищення кваліфікації перед атестацією

Кількість переглядів15342

ЧИ ПОТРІБНО ПЕДПРАЦІВНИКУ ПРОХОДИТИ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕРЕД АТЕСТАЦІЄЮ
Чи повинен викладач із вищою непедагогічною освітою проходити курси підвищення кваліфікації перед атестацією? Хто оплачує такі видатки?
Відповідь

Порядок проведення атестації педпрацівників визначений Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН України від 06.10.10 р. № 930 (далі — Положення про атестацію).

Для чергової атестації педпрацівник обов'язково проходить курси підвищення кваліфікації не рідше одного разу в п'ять років (п. 1.17 Положення про атестацію). Більше того, атестаційна комісія ухвалює рішення щодо відповідності педпрацівника займаній посаді за умови, що він пройшов курси підвищення кваліфікації (п. 3.11 Положення про атестацію).

Із цього правила є тільки два винятки, коли педпрацівник перед черговою атестацією може не проходити курси підвищення кваліфікації:

1) якщо він працює перші п'ять років після закінчення ВНЗ (абз. 2 п. 1.7 Положення про атестацію);

2) якщо педпрацівнику в міжатестаційний період присудили науковий ступінь або привласнили вчене звання за умови, що його діяльність за профілем збігається із присудженим науковим ступенем або привласненим ученим званням (п. 3.23 Положення про атестацію).

Інших винятків Положення про атестацію не містить, тому вважаємо, що педпрацівник у загальному випадку повинен пройти підвищення кваліфікації перед черговою атестацією.

Що стосується видатків, то підвищення кваліфікації й стажування педпрацівників забезпечує ВНЗ (абз. 2 ст. 52 Закону України «Про вищу освіту» від 17.01.02 р. № 2984-ІІІ). За педпрацівником, спрямованим для підвищення кваліфікації, зберігають середню зарплату за основним місцем роботи й по сумісництву. Такому працівнику також оплачують проїзд до місця навчання й назад, а також виплачують добові за кожен день (п. 1 постанови КМУ «Про гарантії та компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва» від 28.06.97 р. № 695).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 30.05.2013

Рубрики:

»  Бюджетні установи

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу