«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як повернути раніше сплачений земподаток

Кількість переглядів3134

ЯК ПОВЕРНУТИ РАНІШЕ СПЛАЧЕНИЙ ЗЕМПОДАТОК
Єдинник-третьогрупник здає нежитлове приміщення в оренду і у 2012 році сплачував земподаток за землі під ним. Але податківці в Узагальнюючій податковій консультації від 23.11.12 р. № 1051 сказали, що єдинники-орендодавці не повинні платити земподаток за такі землі. Як тепер повернути сплачений податок?
Відповідь
Для повернення раніше сплаченого земподатку вам необхідно подати уточнюючу Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (п. 286.4 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).
Разом із нею подайте заяву довільної форми на повернення помилково або надмірно сплачених податкових зобов’язань (п. 43.3 ПКУ).
У ній укажіть, куди перераховувати кошти:
— на ваш поточний рахунок у банку;
— на погашення податкового боргу з інших платежів;
— повернути готівкою по чеку, якщо немає рахунку в банку.
Вам повернуть сплачений земподаток, якщо у вас немає податкового боргу. Якщо він є, то ви отримаєте гроші тільки після повного погашення цієї заборгованості (п. 43.2 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 28.05.2013

Рубрики:

»  Земельні відносини

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу