«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи платити єдиннику за землю

Кількість переглядів7640

ЧИ ПЛАТИТИ ЄДИННИКУ ЗА ЗЕМЛЮ
Підкажіть, чи є платник єдиного податку платником орендної плати за землю та платником земельного податку?
Відповідь
Платники єдиного податку не сплачують земельного податку (пп. 4 п. 297.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Виняток становлять земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності — за них податок слід платити.
Що стосується орендної плати за землю, то її єдинники змушені платити. І немає значення, у госпдіяльності вони використовують орендовану ділянку чи ні. На це є дві підстави:
1) уже згаданий пп. 4 п. 297.1 ПКУ звільняє єдинників тільки від земельного податку, про орендну плату за землю в ньому жодного слова;
2) необхідність платити орендну плату виникає після укладання договору оренди землі, її розмір, форму та строки внесення фіксують саме в договорі (ст. 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.05.2013

Рубрики:

»  Земельні відносини

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу