«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Зед-контракт на митниці: чи обов'язкові в ньому печатки сторін

Кількість переглядів5035

ЗЕД-КОНТРАКТ НА МИТНИЦІ: ЧИ ОБОВ'ЯЗКОВІ В НЬОМУ ПЕЧАТКИ СТОРІН
Підприємство уклало з нерезидентом ЗЕД-контракт, у якому зі сторони іноземного контрагента проставлено лише підпис. Чи обов’язкова в ЗЕД-контракті печатка нерезидента?
Відповідь
Не завжди. Українське законодавство вимагає, щоб договори між суб'єктами госпдіяльності скріплялися їхніми печатками (п. 2 ст. 207 Цивільного кодексу України). Виняток зроблено лише для фізосіб-підприємців, які працюють без печатки. На документах, уключаючи зовнішньоекономічні контракти, достатньо підпису підприємця.
Інша картина з необхідністю штампа іноземного суб'єкта госпдіяльності. Якщо зовнішньоекономічний договір із його участю укладено в Україні та його форму підпорядковано вітчизняним законам, то печатка іноземної сторони договору обов'язкова. Коли ж контракт підписано за кордоном і право місця його укладення не вимагає наявності печатки, то вона не потрібна — достатньо одного підпису іноземного учасника угоди (ст. 31 Закону України «Про міжнародне приватне право»; ст. 382 Господарського кодексу України).
Таким чином, вимога про наявність у контракті печаток залежить від місця його укладення. Якщо його підписано в Україні, то мають бути відбитки всіх його сторін, а коли за межами нашої країни — може бути відсутньою печатка іноземного учасника.
Сусанна ЧУДІНА, юрист, м. Запоріжжя

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.05.2013

Рубрики:

»  Зовнішньоекономічна діяльність

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу