«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Зед-контракт на митниці: митне оформлення за копією контракту

Кількість переглядів4033

ЗЕД-КОНТРАКТ НА МИТНИЦІ: МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ЗА КОПІЄЮ КОНТРАКТУ
Підприємство для митного оформлення підготувало копію ЗЕД-контракту. Чи можливий такий варіант?
Відповідь
Можливий, оскільки Порядок роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.05.12 р. № 650, прямо передбачає: ЗЕД-контракт та інші документи подаються у вигляді оригіналів або їх копій.
Для митного оформлення достатньо ксерокопії контракту, засвідченої печаткою декларанта. Таку ксерокопію можна зробити з тексту контракту, отриманого факсом. Порушення обов'язкової письмової форми контракту тут немає. Стаття 207 Цивільного кодексу України допускає укладення письмової угоди за допомогою технічних засобів зв'язку.
Деякі митниці приймають факсимільні копії лише за умови, що є документ — оригінал зі зразками підписів сторін контракту. Однак здебільшого митниці задовольняються наявністю в контракті застереження про правомірність використання факсимільних копій приблизно такого змісту: «Факсимільні копії контракту та доповнень до нього мають юридичну силу до моменту обміну оригіналами».
Оригінал контракту потрапляє до митниці пізніше, без дотримання жорсткої процедури і строків (вони ніде не регламентовані). Усе залежить від організації діловодства в конкретному підрозділі митниці оформлення.
Водночас зауважте, що з копіями зовнішньоекономічних контрактів не працюють українські банки. Їм як агентам валютного контролю потрібен лише оригінал ЗЕД-контракту.
Сусанна ЧУДІНА, юрист, м. Запоріжжя

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.05.2013

Рубрики:

»  Зовнішньоекономічна діяльність

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу