«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Переробка та подальша реалізація сільгосппродукції: як оформити готівкові розрахунки

Кількість переглядів4288

ПЕРЕРОБКА ТА ПОДАЛЬША РЕАЛІЗАЦІЯ СІЛЬГОСППРОДУКЦІЇ: ЯК ОФОРМИТИ ГОТІВКОВІ РОЗРАХУНКИ
Наше підприємство займається переробкою пшениці на борошно та його наступною реалізацією на території села. Підкажіть, будь ласка, чи дозволено нам працювати без РРО?
Відповідь
За певних умов ви маєте повне право працювати без РРО. Відкриємо всі карти. Про те, коли при торгівлі за готівку дозволено не використовувати РРО та розрахункові книжки (далі — РК), сказано в ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Зокрема, РРО та РК ні до чого при торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами всіх форм власності, крім тих, які займаються торгівлею та громадським харчуванням. До того ж обов’язково треба, щоб розрахунки проходили в касі зазначених фірм з оформленням прибуткових та видаткових касових ордерів (далі — ПКО та ВКО) та видачею відповідних квитанцій, підписаних та завірених печаткою (п. 1 ст. 9 Закону про РРО). Якщо названі умови Вами виконані, то підприємство має право продавати продукцію власного виробництва без РРО, але через ПКО та ВКО. Якщо ж Ваша фірма оформлювала готівкові розрахунки через РК, спираючись на п. 4 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій із використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336, то на названі готівкові операції поширюється обмеження в сумі 75 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товару або надання послуги). При перетині зазначеної межі слід у місячний термін перейти на застосування РРО (див. постанову КМУ «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» від 07.02.01 р. № 121).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.05.2013

Рубрики:

»  Сільське господарство

»  РРО, каса, розрахунки

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу