«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Продавець повертає аванс за товар: чи потрібен покупцю рро

Кількість переглядів2985

ПРОДАВЕЦЬ ПОВЕРТАЄ АВАНС ЗА ТОВАР: ЧИ ПОТРІБЕН ПОКУПЦЮ РРО
Наше підприємство перерахувало гроші продавцю товару на поточний рахунок, проте, з певних причин, угода не відбулася й продавець погашає заборгованість уже через нашу касу. Чи можна прийняти гроші без РРО?
Відповідь

В описаній ситуації касовий апарат ні до чого. Пояснимо чому.

Керуючись п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

У свою чергу, розрахункова операція приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений покупцем товар (ненадану послугу) — ст. 2 Закону про РРО.

Ваш випадок не підпадає під визначення «розрахункової операції», відповідно, гроші, у якості погашення заборгованості, можна приймати в касі фірми без РРО, оформивши при цьому прибутковий касовий ордер та відобразивши його в касовій книзі фірми.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.05.2013

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу