«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Коли в єдинника взаємозалік цілком можливий

Кількість переглядів6322

КОЛИ В ЄДИННИКА ВЗАЄМОЗАЛІК ЦІЛКОМ МОЖЛИВИЙ
Наше підприємство має статус платника єдиного податку четвертої групи із трьохвідсотковою ставкою єдиного податку. Підприємство від фізособи одержувало фінансову безвідсоткову допомогу, яку після неповернення протягом 12 календарних місяців із дня її одержання включало до доходу і платило на її суму єдиний податок. Підприємство не має фінансової можливості повернути фінансову допомогу в грошовій формі. Фізособа згодна, щоб підприємство розплатилося з ним майном. Чи може підприємство документально оформити в такому випадку цю фіноперацію, щоб вона не належала до бартерної операції?
Відповідь
Пропонована вами форма розрахунків з фіндопомоги цілком має право на життя. Чому так. Пункт 291.6 Податкового кодексу України вимагає від єдинників усі розрахунки за відвантажені товари приймати виключно в грошовій формі (готівковій чи безготівковій). У вашій ситуації це правило цілком виконується. Тільки треба правильно все оформити. Постачання товарів варто оформити договором постачання або купівлі/продажу з розрахунками в грошовій формі. Після цього за заявою однієї зі сторін провести залік зустрічних однорідних вимог. При цьому фіндопомога, отримана грошима, стане ні чим іншим, як платою за відвантажені товари. На її суму доведеться ще раз відобразити доходи платника єдиного податку. Зробити це потрібно буде в день підписання сторонами угоди про проведення взаємозаліку. Адже саме в цей день гроші, отримані раніше у вигляді фіндопомоги, стали платою за відвантажені товари. У такій ситуації проведений взаємозалік не можна визнати одержанням розрахунків за товари в негрошовій формі (він якраз пройде саме в ній). Щоправда, податківці навіть тут можуть спробувати пред'явити до вас претензії. Аби їх усунути, можна зробити ще простіше. Підприємець розраховується з вами за отриманий товар за договором. У цей же день його гроші повертаються до нього у вигляді повернення фіндопомоги. У такому випадку претензій від податківців не може бути в принципі.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.04.2013

Рубрики:

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу