«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна заводити на працівника декілька трудових книжок

Кількість переглядів18390

ЧИ МОЖНА ЗАВОДИТИ НА ПРАЦІВНИКА ДЕКІЛЬКА ТРУДОВИХ КНИЖОК
Під час влаштування на роботу особа не надала трудову книжку, пояснивши це тим, що її належно не оформили на попередньому місці роботи. Минуло більше п’яти днів. Чи маємо ми право відкрити такому працівникові нову трудову книжку, незважаючи на те, що, за його словами, така в нього вже є, але пред’явити її він не може?
Відповідь

Ви не вправі видати працівнику другу трудову книжку. Зануримось у з’ясувальний світ далі.

Ситуація доволі неоднозначна. З одного боку, Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП) та підзаконні нормативні акти зобов’язують особу під час працевлаштування, серед інших документів, подати трудову книжку, оформлену належним чином. Разом із тим і ст. 48 КЗпП, і Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту населення України від 29.07.93 р. № 58(далі — Інструкція № 58), зобов’язують роботодавця вести трудові книжки на всіх працівників, які трудяться на підприємстві понад п’ять днів.

З іншого боку, ст. 48 КЗпП передбачає відкриття нової трудової книжки лише у випадку першого працевлаштування особи. А зі змісту п. 2 постанови КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.93 р. № 301 випливає, що без трудової книжки працевлаштувати особу взагалі не можливо, окрім осіб, яких приймають на роботу вперше.

До того ж прийняття на роботу без оформлення трудової книжки дозволено в разі працевлаштування за сумісництвом — п. 1.1 Інструкції № 58. Трудові книжки на таких працівників ведуть виключно за основним місцем роботи.

Отож коли працівник не надає під час прийняття на роботу трудової книжки, але вона в нього є, оформити його можна хіба що за сумісництвом. Відповідно, він має зазначити в заяві про прийняття на роботу або те, що передає роботодавцю трудову книжку (серія, номер), або що бажає працювати за сумісництвом.

Видавати ж йому другу трудову можна лише, якщо в заяві буде зазначено щось на кшталт « прошу прийняти мене за основним місцем роботи… трудової книжки не маю».

Коли ви відкриєте другу трудову, будьте готові до відповідальності. На підтвердження цього говорить і позиція Державного центру зайнятості: «Наявність кількох трудових книжок у працівника є підставою для інформування державною службою зайнятості компетентних органів, зокрема територіальної державної інспекції праці».

Якщо ви вже оформили працівника як за основним місцем роботи, можна порадити керівнику кілька виходів із ситуації:

1. Роз’яснити новоприбулому, що коли трудова книжка, яку, за його словами, оформлено не належним чином, у нього на руках, він зобов’язаний подати її, щоб новий роботодавець вніс запис про прийняття на роботу, а потім сприяти виправленню допущених помилок, як це передбачає п. 2.6 Інструкції № 58.

2. Коли ще не минуло п’яти днів, запропонувати співробітнику звільнитися за власним бажанням, а наказ про звільнення датувати п’ятим робочим днем цього працівника. Відтак можна знову оформити його на роботу, але вже за сумісництвом;

3. За взаємною згодою переоформити заяву та наказ про роботу на умовах сумісництва.

Наслідки ж неналежного оформлення працівника можуть виникнути вже під час його звільнення. Бо коли підприємство прийме на роботу особу за основним місцем, під час звільнення воно має провести остаточний розрахунок із нею й видати належно оформлену трудову книжку (ст. 47 КЗпП). А якщо цього не зробити, співробітник матиме право вимагати видати її в судовому порядку, заявивши також вимоги про стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу унаслідок того, що без трудової книжки його не можуть прийняти на інше місце. Право вимагати таку компенсацію додатково підтверджує неможливість оформлення нової трудової книжки, оскільки юридично можна говорити про те, що в працівника не розірвано трудові відносини з попереднім роботодавцем.

Олексій ПАПУША, незалежний консультант, м. Київ

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.04.2013

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу