«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може приватний підприємець погасити податковий борг власними коштами

Кількість переглядів2546

ЧИ МОЖЕ ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ ПОГАСИТИ ПОДАТКОВИЙ БОРГ ВЛАСНИМИ КОШТАМИ
Чи може платник податків — фізична особа – підприємець сплатити грошове зобов’язання або податковий борг власними коштами, а не через поточний рахунок підприємця?
Відповідь
Податковим зобов’язанням платника визнають його обов’язок вчасно обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору (п. 36.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).
Джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника виступають будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримано від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів (корпоративних прав), що отримано як позику (кредит), та з інших джерел, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (п. 87.1 ПКУ).
Отже, сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків — фізособи – приватного підприємця може бути здійснено за рахунок будь-яких власних коштів.
Ірина ВОРОТИНЦЕВА,
головний державний податковий інспектор ДПС у Херсонській області

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.04.2013

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу