«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Перевезення для власних потреб: чи потрібна товарно-транспортна накладна

Кількість переглядів6532

ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДЛЯ ВЛАСНИХ ПОТРЕБ: ЧИ ПОТРІБНА ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНА НАКЛАДНА
Наше підприємство проводить техобслуговування та поточний ремонт власних вантажних автомобілів власними силами (водії є за сумісництвом слюсарями). Запчастини закуповуємо в постачальників, що підтверджується рахунками, видатковими та податковими накладними. Чи потрібно оформляти товарно-транспортні накладні, якщо запчастини перевозяться безкоштовно легковим автомобілем, який на праві приватної власності належить засновнику підприємства, який є і директором цього підприємства?
Відповідь
Для водія юрособи, яка здійснює вантажні перевезення автомобільним транспортом для власних потреб, одним із необхідних документів є накладна або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж (абз. 2 п. 2 Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затвердженого постановою КМУ від 25.02.09 р. № 207). Якщо ж перевезення вантажу здійснює перевізник на договірній основі, без товарно-транспортної накладної (далі — ТТН) не обійтися.
Нагадаємо: ТТН — єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи (р. 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу України від 14.10.97 р. № 363).
Дізнатися більше можна в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 71 за 2012 р., стор. 38.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.04.2013

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу