«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Оплата обов’язкових медоглядів працівників: чи треба утримувати податок на доходи

Кількість переглядів8045

ОПЛАТА ОБОВ’ЯЗКОВИХ МЕДОГЛЯДІВ ПРАЦІВНИКІВ: ЧИ ТРЕБА УТРИМУВАТИ ПОДАТОК НА ДОХОДИ
Наше підприємство уклало договір на медичний огляд співробітників (санітарні книжки). Огляди проходять періодично за рахунок підприємства. Чи має право підприємство не включати вартість медогляду в форму № 1ДФ та не утримувати податку на доходи з таких сум? До яких витрат відносити зазначену оплату в бухобліку?
Відповідь

Як ми зрозуміли, ідеться про проведення обов'язкового профілактичного медичного огляду працівників та отримання ними особистих медичних книжок. У такому випадку керуються Порядком проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженим постановою КМУ від 23.05.01 р. № 559 (далі — Порядок № 559).

Такі обов'язкові медичні огляди проводять за рахунок роботодавців (підприємств, установ, організацій або фізичних осіб — суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників) — п. 2 Порядку № 559.

А працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують лише вартість бланка особистої медичної книжки закладам та установам охорони здоров'я, які проводять такі обов'язкові медичні огляди при проходженні попереднього профілактичного медичного огляду до прийняття на роботу, та в разі необхідності отримання нового бланка цієї книжки у зв'язку з його втратою, зіпсуттям або неможливістю подальшого використання або придбавають зазначений бланк за власні кошти в організаціях, уповноважених реалізувати бланки суворої звітності (той самий п. 2 Порядку № 559).

З огляду на те що нормативний акт покладає обов’язок з оплати такого огляду на роботодавця, сума таких витрат не є доходом працівника. У той самий час, якщо оплачуєте не лише огляд, а й вартість особистих медичних книжок, то сума, сплачена за книжки, буде вважатися додатковим благом для працівника, яку потрібно буде вказати у ф. № 1ДФ із ознакою доходу «126».

Що стосується віднесення вартості медогляду на витрати підприємства, то тут, на наше переконання, усе має залежати від того, у якій сфері задіяно працівника (відповідно, рахунки 23, 91, 92, 93 або 94). Докладно про проведення обов’язкових медоглядів читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 80 за 2012 рік, стор. 35.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.04.2013

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу