«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Директор без зарплати: чи правомірно це

Кількість переглядів45416

ДИРЕКТОР БЕЗ ЗАРПЛАТИ: ЧИ ПРАВОМІРНО ЦЕ
Приватне підприємство тимчасово не працює. Чи може в цей період засновник виконувати функції керівника, не одержуючи зарплату? Якщо так, то як правильно оформити такі відносини?
Відповідь

На практиці, справді, використовується такий варіант оформлення відносин, коли засновник бере на себе виконання обов’язків директора без винагороди. Однак маємо попередити: він пов’язаний з ризиками. Розглянемо ймовірність кожного з них.

Загроза перша: у податкового органу з'являється спокуса кваліфікувати відносини між юрособою та особою, яка виконує функції директора, як фактичні трудові відносини. За такого розвитку подій контролери вбачають підстави для донарахування підприємству податкових зобов'язань з ПДФО із застосуванням штрафних санкцій та пені. За базу для донарахування вони, як правило, беруть мінімальний розмір зарплати. Додатково штрафують за неподання або неправильне заповнення податкового розрахунку за формою № 1-ДФ.

Проблема може також виникнути при отриманні посиленого сертифіката ключа електронного цифрового підпису. Перелік документів, які для цього необхідні, передбачає, серед іншого, документ, що підтверджує повноваження керівника заявника (копія наказу про призначення тощо). Та іноді платникам податків відмовляють в оформленні посиленого сертифіката саме на тій підставі, що немає такого документа.

Загроза друга: у директорстві без оформлення трудових відносин можуть побачити порушення й інспектори з праці, що спричинить складення акта про адмінправопорушення за ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафувати (від 510 до 1700 грн) на підставі такого акта може лише суд. Щоправда, парадокс у тому, що в цій ситуації протокол буде складено на самого директора.

Що протиставити подібним претензіям?

По-перше , законодавство України закріплює за власником (учасником госптовариства) право управляти підприємством (госптовариством), не зазначаючи при цьому, що формою такої участі можуть виступати виключно загальні збори учасників. Так, згідно з ч. 2 ст. 65 Господарського кодексу України власник має право управляти підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи.

По-друге , управління підприємством власником без трудового договору визнає Мінсоцполітики. У своєму листі від 07.02.12 р. № 113/13/84-12 воно підкреслює, що на період часу, коли підприємство не веде госпдіяльність, способи винагороди власнику може бути визначено в установчих документах. Тобто, як бачимо, у цьому випадку дане міністерство не заперечує проти того, що між підприємством та його власником (засновником) можуть існувати відносини, які не мають статусу трудових. Водночас не можемо підтримати застереження стосовно одержання власником винагороди. За виконання функцій управління підприємством вона йому може виплачуватися або на умовах трудового договору, або не виплачуватися взагалі.

По-третє, у тих нечисленних справах, у яких таке питання розглядалося, суди ставали на бік платника податків, указуючи на необґрунтованість вимог податкового органу (постанова Сумського окружного адмінсуду від 26.03.12. р. у справі № 2a-1870/1072/1).

Основне — слід правильно оформити відносини. Якщо засновника буде зараховано до штату підприємства як особу, яка обіймає посаду директора, та/або до його трудової книжки буде внесено запис про обіймання ним відповідної посади, невиплата йому заробітної плати буде безумовним порушенням трудового законодавства (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 42 за 2012 р., стор. 18). Праві в такій ситуації опиняться і податкові органи, що донарахували податкові зобов'язання, і застосували штраф за п. 119.2 ПКУ.

Як чинити? На загальних зборах учасників (якщо їх декілька) ухвалюється рішення про покладення на одного з них (за його згодою, що фіксується окремо) функцій з управління підприємством без винагороди. Таке рішення фіксують протоколом загальних зборів.

Прийнятною також є фраза про наділення одного із засновників правом представляти інтереси підприємства у відносинах з третіми особами та діяти від його імені без довіреності, у тому числі підписувати договори.

Таких формулювань, як, наприклад, «про призначення такого-то із числа засновників на посаду директора» та інших подібних, що дозволяють провести паралель із трудовими відносинами, краще уникати. Якщо власник один, достатньо його одноосібного рішення про виконання ним обов’язків директора.

Задля більшої переконливості в обох випадках можна зробити застереження, що сидіти в кріслі директора засновник буде в період, коли воно вільне. Не забудьте подати до центру зайнятості звіт про наявність вакансій за формою № 3-ПН, затвердженої наказом Мінпраці від 19.12.05 р. № 420, зазначивши посаду директора як вакантну.

Деякі фахівці наголошують, що в статуті має бути пряма вказівка на можливість виконання засновником функцій директора. Вважаємо, що вона скоріш бажана, але зовсім не обов'язкова. Рішення про покладення відповідних функцій на одного із засновників та про відсутність такої вказівки матиме ту саму юридичну силу.

Але одного рішення буде замало. Про те, що функції директора виконує один із власників підприємства, слід повідомити держереєстратору. Для цього подається реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (форма № 4, затверджена наказом Мін’юсту від 14.10.11 р. № 3178/5) стосовно осіб, які мають право діяти від імені юрособи без довіреності. Упродовж 10-ти днів після внесення змін до відомостей про юрособу до податкової служби слід подати реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з відміткою «Зміни» щодо зміни осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи1.

1 Додатково ознайомтеся з публікацією в № 56 газети «Все про бухгалтерський облік» за 2012 рік, стор. 27.

Ці заходи підкреслять, що під час тимчасового управління підприємством засновник не перебуває з ним у трудових відносинах.

Олена УВАРОВА, кандидат юридичних наук, м. Харків

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.04.2013

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу