«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна видати трудову працівнику на декілька днів

Кількість переглядів9081

ЧИ МОЖНА ВИДАТИ ТРУДОВУ ПРАЦІВНИКУ НА ДЕКІЛЬКА ДНІВ
На нашому підприємстві вже декілька років поспіль працює за основним місцем роботи кур’єр. Він просить надати йому трудову книжку на декілька днів для вирішення його особистих питань.
Чи маємо ми право видати трудову книжку, якщо співробітник наразі не звільняється?
Відповідь
Вважаємо, що трудову книжку працівнику не можна видавати на певний час. Такий документ видають особі лише в разі її звільнення — в останній день роботи. Пояснимо детальніше.
Перш за все зауважимо, що ані Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58 (далі — Інструкція № 58), ані жоден інший нормативно-правовий акт не містять норму, що дозволяє видати трудову книжку працівнику на день-два чи будь який інший термін.
Єдиний варіант, за якого такий документ може потрапити до рук працівника, — у разі припинення з ним трудового договору, у день його звільнення (ст. 47 Кодексу законів про працю України).
Утім, є вихід. Якщо працівнику потрібна не книжка як така, а інформація з неї, то справу можна вирішити безболісно й легко. Працівник повинен попросити видати не трудову книжку, а засвідчену виписку відомостей про роботу з неї. У цьому немає нічого протизаконного, адже такий обов’язок роботодавця встановлено п. 2.7 Інструкції № 58.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.03.2013

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу