«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Зі студентської лави на роботу до приватного підприємця: хто заповнює трудову книжку

Кількість переглядів3932

ЗІ СТУДЕНТСЬКОЇ ЛАВИ НА РОБОТУ ДО ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМЦЯ: ХТО ЗАПОВНЮЄ ТРУДОВУ КНИЖКУ
Я приватний підприємець — платник єдиного податку 1-ої групи. З 01.04.13 р. переходжу до 2-ої групи платників єдиного податку і маю намір прийняти на роботу осіб, які щойно розпочинають свою трудову діяльність і не мають трудових книжок. Хто має оформити трудові книжки таким співробітникам?
Відповідь
Вважаємо, що працівникам, які працевлаштувалися вперше, фізособа-працедавець, не пізніше ніж через п’ять днів із дати прийняття їх на роботу, має оформити трудові книжки. Пояснимо детальніше.
Перш за все зауважимо, що із цього приводу в законодавстві інформації як кіт наплакав. Але, як стверджує Мінпраці в листах від 23.03.06 р. № ДЦ-12-1528/0/6-06 і від 12.03.07 р. № 66/06/186-07, фізосіб-роботодавців не наділено правом оформлювати трудові книжки «першоходам». Разом із тим це відомство стверджує, що не мають право це зробити і посадові особи державної служби зайнятості. Пояснення у Мінпраці єдине: оформити трудову книжку (із заповненням титульного аркуша) працівнику, що працевлаштувався вперше, мають право тільки юрособи. Адже саме про їх печатку, а не про печатку фізособи-підприємця чи центру зайнятості йдеться у п. 2.12 Інструкції про трудові книжки.
Водночас ст. 48 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) зобов’язує усіх роботодавців (у т. ч. фізосіб) вести трудові книжки на всіх працівників, які працюють у них понад п’ять днів.
Як бачимо, хоча законодавство прямо не зобов’язує фізосіб-підприємців у статусі роботодавців заводити на новоспечених співробітників трудові книжки, від обов’язку вести їх ніхто не звільняв.
Тож, керуючись ст. 48 КЗпП, ми схиляємося до того, що оформлювати трудові книжки працівникам, які працевлаштувалися вперше, все ж таки потрібно. Зробити це слід не пізніше ніж через п’ять днів з дати прийняття їх на роботу.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 29.03.2013

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу