«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Студенти вносять плату за навчання в касу: чи потрібний коледжу рро

Кількість переглядів3141

СТУДЕНТИ ВНОСЯТЬ ПЛАТУ ЗА НАВЧАННЯ В КАСУ: ЧИ ПОТРІБНИЙ КОЛЕДЖУ РРО
Ми — приватний навчальний заклад (коледж) на єдиному податку (4 група). Сфера діяльності — надання послуг із навчання. Студенти вносять плату за навчання в касу підприємства. Чи потрібно нам застосовувати РРО?
Відповідь

Ні , ваше підприємство може обійтися без РРО, при цьому готівку слід приймати в касі, видаючи клієнтам квитанції до прибуткових касових ордерів. Розглянемо все по черзі.

Суб'єкти господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму купівлі (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, із роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій (п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі — Закон про РРО).

Однак із цього правила є винятки. Так, РРО та розрахункові книжки не застосовують, зокрема, при наданні послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у випадку проведення розрахунків у касах цих фірм з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і засвідчених печаткою в установленому порядку (п. 1 ст. 9 Закону про РРО). Більше про касові документи ви зможете дізнатися з газети «Все про бухгалтерський облік» № 87 за 2012 р., стор. 64—69, а також із № 17-18 за 2013 р., стор. 107—111.

Як бачите, це і є ваш варіант. Тому можете спокійно приймати від студентів гроші за навчання через касу (бухгалтерію), видаючи їм замість того квитанції від видаткових касових ордерів.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.03.2013

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу