«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи має власник двох квартир сумарною площею до 100 кв. м сплачувати податок на нерухомість

Кількість переглядів3522

ЧИ МАЄ ВЛАСНИК ДВОХ КВАРТИР СУМАРНОЮ ПЛОЩЕЮ ДО 100 КВ. М СПЛАЧУВАТИ ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ
Відомо, що з 1 січня 2013 року почав діяти податок на нерухомість. Підкажіть, будь ласка, чи повинна я як фізособа сплачувати його, якщо в моїй власності дві квартири, сумарна житлова площа яких менше від 100 кв. м?
Відповідь
Так, повинні.
Фізособа – власник двох невеликих квартир має сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - податок на нерухомість), за один об'єкт нерухомості. Адже пільгу зі сплати податку надають тільки щодо однієї нерухомості. Пояснимо.
Відповідно до пп. 265.1.1 Податкового Кодексу України (далі - ПКУ) платниками податку на нерухомість вважають фізичних та юридичних осіб (у т. ч. нерезидентів), які є власниками об'єктів житлової нерухомості.
База оподаткування – житлова площа об'єкта житлової нерухомості (пп. 265.3.1 ПКУ).
Головною особливістю нарахування податку на нерухомість для власників-фізосіб стає пільга, передбачена пп. 265.4.1 ПКУ. Згідно з нею базу оподаткування можна зменшити: для квартири - на 120 кв. м, а для житлового будинку - на 250 кв. м. Цю пільгу застосовують лише один раз за звітній період і тільки до одного об’єкта оподаткування.
Отож якщо у власності фізособи перебуває дві квартири, пільгу можна застосувати лише до однієї з них. А вся житлова площа другої квартири підлягає оподаткуванню за встановленими ставками.
Для фізосіб податок на нерухомість обчислюють органи ДПС на підставі даних, отриманих з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. До 1 липня звітного року вони надсилатимуть фізособам податкові повідомлення-рішення із зазначенням суми податку, що підлягає сплаті, та платіжних реквізитів. Фізособам слід сплатити таку суму податку протягом 60 днів із дати вручення податкового повідомлення-рішення (пп. 265.10.1 ПКУ).
 
Ірина КОВТУН,  головний державний податковий інспектор
ДПІ в Деснянському районі м. Києва

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.03.2013

Рубрики:

»  Нерухомість

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу