«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи утримують податок на доходи з допомоги на лікування

Кількість переглядів2061

ЧИ УТРИМУЮТЬ ПОДАТОК НА ДОХОДИ З ДОПОМОГИ НА ЛІКУВАННЯ
Чи може фермерське господарство надати своєму керівнику допомогу на лікування, а саме: відшкодувати затрат на коронарне стентування за наявності квитанції про сплату за коронарну стентсистему та виписки з історії хвороби про проведену операцію? Чи підпадає така виплата під пп.165.1.19 ПКУ? Якщо не підпадає, то за якою ставкою утримувати податок на доходи.
Відповідь
До загального оподатковуваного доходу фізособи не включають кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування фізособи за рахунок коштів її роботодавця за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування (пп. 165.1.19 Податкового кодексу України).
Загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування зараз немає, тож будь-які витрати роботодавця на лікування свого працівника не обкладають податком на доходи. Аби тільки були підтвердні документи.
Такими документами можуть бути документи медичних установ щодо необхідності проведення такому платнику податку конкретного лікування (медичного обслуговування), зокрема, довідки, виписки з амбулаторних карт, рецепти, рахунки-фактури медичних установ, договори на медичне обстеження тощо (лист ДПАУ від 02.07.04 р. № 4168/К/17-3115).
Тож уважаємо, що відшкодування затрат керівника фермерського господарства на коронарне стентування не повинно обкладатися податком на доходи фізосіб.
Відповідь на своє друге запитання Ви знайдете в статті «Як оподатковують доходи членів фермерського господарства», опублікованій у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 80 за 2010 р. на стор. 56–57. Звісно, врахуйте при цьому набрання чинності ПКУ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.02.2011

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу