«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Безоплатний імпорт: чи буде податковий кредит

Кількість переглядів4355

БЕЗОПЛАТНИЙ ІМПОРТ: ЧИ БУДЕ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ
Наше підприємство імпортувало обладнання, яке використовує в господарській діяльності. Нерезидент безоплатно постачає запчастини до цього обладнання. Під час розмитнення таких запчастин підприємство сплачує ПДВ. Чи має право воно, згідно з чинним законодавством, на податковий кредит із ПДВ у зазначеній ситуації?
Відповідь
Відповідно до п. 198.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище за рівень звичайних цін, установлених за ст. 39 ПКУ, та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду у зв’язку з:
— придбанням або виготовленням товарів (зокрема, під час їх імпорту) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
— придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у т.ч. інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), зокрема, у разі їх імпорту з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом цього звітного податкового періоду.
Таким чином, оскільки під час безоплатного отримання імпортних запчастин відсутній факт придбання товарів, як це передбачено п. 198.3 ПКУ, права на податковий кредит немає.
 
Консультують спеціалісти ДПІ в Дніпровському районі м. Києва

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.02.2013

Рубрики:

»  Зовнішньоекономічна діяльність

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу