«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Необхідність збереження розрахункових документів після заправки транспортного засобу на азс

Кількість переглядів4773

НЕОБХІДНІСТЬ ЗБЕРЕЖЕННЯ РОЗРАХУНКОВИХ ДОКУМЕНТІВ ПІСЛЯ ЗАПРАВКИ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ НА АЗС
Чи правомірні вимоги податківців стосовно наявності касових чеків з АЗС?
Відповідь
Як ми зрозуміли з листа, ви заправляєте свої транспортні засоби стисненим газом на АЗС і при цьому розрахунки за пальне проводите готівкою на місці. Справді, п. 10 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою КМУ від 20.12.97 р. № 1442 (далі — Правила № 1442) передбачає видачу споживачеві разом із нафтопродуктами розрахункового документа. У розумінні п. 1 Правил № 1442 під нафтопродуктами розуміють бензин, дизельне паливо, гас, масла та мастила. Як правильно підмітив читач, стисненого газу тут немає. Однак це не привід нехтувати розрахунковим документом. Пояснимо чому.
Основним нормативним документом, який регулює правильність ведення розрахункових операцій, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Його п. 2 ст. 3 зобов'язує видавати особі, яка отримує товар (продукцію, послугу), розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції.
Саме такими документами й будуть касові чеки (див. абз. 15 ст. 2 Закону про РРО). Отже, з одного боку, АЗС в обов’язковому порядку має видати своєму клієнту чек РРО, приймаючи готівку за реалізований товар (продукцію, послуги). З іншого боку, ви й самі зацікавлені в наявності касового чека, оскільки саме він підтвердить витрачання грошей підзвітною особою (водієм).
Тим паче що в ситуації, коли норми одного нормативно-правого акта суперечать нормам іншого (або не в повній мірі тлумачать ситуацію, що склалася у вашому випадку), пріоритет слід віддати тому, який має більшу юридичну силу, у цьому випадку — Закону про РРО. Відповідно, ми б радили вашим водіям після заправки автобусів забирати з АЗС касові чеки, а вам організувати їх подальше збереження.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.02.2013

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Автотранспорт на підприємстві

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу