«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Оренда у фізособи-єдинника: чи є податкові витрати на орендну плату та ремонт після 01.04.11 р.

Кількість переглядів2116

ОРЕНДА У ФІЗОСОБИ-ЄДИННИКА: ЧИ Є ПОДАТКОВІ ВИТРАТИ НА ОРЕНДНУ ПЛАТУ ТА РЕМОНТ ПІСЛЯ 01.04.11 р.
Чи можна збільшувати валові витрати з плати за оренду об'єкта у фізособи-єдинника і з витрат на ремонт такого об'єкта?
Відповідь
Відповідно до розділу III ПКУ, що набере чинності 01.04.11 р., не включають у витрати затрати на придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізосіб-єдинників, за винятком витрат, понесених у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у фізосіб-єдинників, що проводять діяльність у сфері інформатизації (пп. 139.1.12 ПКУ).
Надання права користування товарами за договором оперативного лізингу (оренди) підпадає під визначення продажу робіт (послуг) із пп. 14.1. 203 ПКУ. Отже, якщо орендодавець є фізособою-єдинником, збільшити витрати звітного періоду на величину орендних платежів не можна.
Аналогічно і з послугами (роботами) із ремонту орендованого автонавантажувача. Якщо такі послуги придбано у фізособи-єдинника, вони проходять повз Ваш податковий облік. Якщо ж послуги (роботи) з ремонту надано фізособою-загальносистемником або фізособою, що не зареєстрована єдинником, то обмеження з пп. 139.1.12 ПКУ застосовувати не потрібно (навіть якщо об'єкт орендовано в єдинника).
Відповідно, при оренді навантажувача у звичайної фізособи, тобто не СПД або підприємця на загальній системі, пп. 139.1.12 ПКУ у частині орендної плати також не працює.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.02.2011

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу