«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Фізособа-засновник залишає товариство: чи утримувати податок на доходи та єдиний внесок

Кількість переглядів3046

ФІЗОСОБА-ЗАСНОВНИК ЗАЛИШАЄ ТОВАРИСТВО: ЧИ УТРИМУВАТИ ПОДАТОК НА ДОХОДИ ТА ЄДИНИЙ ВНЕСОК
Один засновник підприємства — фізособа залишає товариство. Ми плануємо виплатити йому суму коштів, яку він вніс до статутного капіталу. Чи необхідно утримувати із цієї суми податок на доходи та єдиний внесок?
Відповідь
Податок на доходи. При виплаті коштів засновнику, який залишає товариство, підприємство не повинно утримувати податок на доходи. Відповідальним за розрахунок і сплату податку в такій ситуації є засновник, оскільки йдеться про операції з інвестиційними активами.
Докладніше про їх оподаткування — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 12 за 2012 р., стор. 14, № 70 за 2012 р., стор. 21, а також у № 106 за 2012 р., стор. 48.
Єдиний внесок. Базу обкладення єдиним внеском описано в ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI. Оскільки виплати засновнику у зв'язку з його виходом із товариства не входять до бази нарахування єдиного внеску, такі суми єдиним внеском не обкладають.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.01.2013

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу