«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Купівля транспортного засобу: документи, право на податковий кредит, податки

Кількість переглядів7958

КУПІВЛЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ: ДОКУМЕНТИ, ПРАВО НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ, ПОДАТКИ
Які документи необхідно взяти в продавця при купівлі такого транспортного засобу? Чи виникає право на податковий кредит? Які податки необхідно сплатити?
Відповідь
Як стало відомо з Вашого листа, транспортний засіб (далі — ТЗ) Ви придбали в юридичної особи. Однак такою юрособою може виявитись як магазин, так і будь-яке підприємство. Відповідно, ТЗ може бути як новим, так і вже вживаним.
Отже, документи, які Вам треба взяти в продавця при купівлі ТЗ, такі. Перш за все — це документ, що підтверджує правомірність придбання ТЗ.
Для нового ТЗ таким документом служить довідка-рахунок (п. 8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою КМУ від 07.09.98 р. № 1388). Для ТЗ, який уже використовувався, підійде договір купівлі-продажу ТЗ.
Також у разі купівлі ТЗ, який уже був в експлуатації, варто отримати від продавця технічний паспорт і копію реєстраційної картки, що додається до техпаспорту на пластиковій основі, з відміткою підрозділу ДАІ про зняття такого ТЗ з обліку.
І ще один документ, який Вам знадобиться при купівлі ТЗ, що експлуатувався — це Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (типова форма № ОЗ-1). Цей документ стане в пригоді при зарахуванні ТЗ до складу основних засобів. З правилами складання та заповнення ОЗ-1 Ви можете ознайомитися в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 87 за 2012 р. на стор. 22.
Тепер про право на податковий кредит. Право на податковий кредит із ПДВ виникне в разі виконання кількох умов:
— придбаний ТЗ обов’язково треба буде використовувати в оподатковуваних операціях у межах Вашої господарської діяльності (п. 198.3 Податкового кодексу України, далі — ПКУ);
— наявність правильно оформленої податкової накладної, у якій наведено суми податку, сплаченого у зв'язку з придбанням ТЗ (п. 198.6 ПКУ).
У ситуації, коли придбаний Вами ТЗ лише частково буде задіяно в оподатковуваних операціях, до податкового кредиту потрапить та частка сплаченого податку під час придбання ТЗ, яка відповідає частці використання в оподатковуваних операціях (ст. 199 ПКУ).
Якщо вищенаведені умови буде порушено чи ТЗ використовуватиметься тільки в неоподатковуваних або пільгових операціях, то ніякого права на податковий кредит не виникне.
Детальніше про право на податковий кредит при купівлі ТЗ читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 60 за 2012 р. на стор. 6.
Якщо Ви купуєте вживаний ТЗ, що вже був зареєстрований, то ніяких податків не платите. Якщо ж ТЗ новий або тільки-но ввезений із-за кордону вживаний і реєстрація такого ТЗ в Україні відбувається вперше, то доведеться сплатити збір за першу реєстрацію транспортного засобу (ст. 231 ПКУ). Детально це питання розглянуто в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 60 за 2012 р., стор. 5.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.12.2012

Рубрики:

»  Транспортний податок

»  ПДВ

»  Автотранспорт на підприємстві

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу