«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Філії подають фінзвітність окремо: яку фінзвітність надає головне підприємство

Кількість переглядів6883

ФІЛІЇ ПОДАЮТЬ ФІНЗВІТНІСТЬ ОКРЕМО: ЯКУ ФІНЗВІТНІСТЬ НАДАЄ ГОЛОВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Чи потрібно головному підприємству подавати до органів ДПС разом із прибутковою декларацією зведену фінзвітність, якщо філії подають свою фінзвітність окремо?
Відповідь
У вашому випадку ф. № 1 «Баланс» та ф. № 2 «Звіт про фінансові результати» повинні містити інформацію про фінансовий стан та результати діяльності підприємства в цілому, тобто з урахуванням його філій.
Це випливає із Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі — Закон про бухоблік), П(С)БО 2 «Баланс» та П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати». Так, в абз. 5 п. 5 ст. 8 Закону про бухоблік указано, що підприємство самостійно може виділяти на окремий баланс філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які зобов'язані вести бухгалтерський облік, із наступним уключенням їхніх показників до фінансової звітності підприємства. Також, згідно з п. 6 П(С)БО 2 «Баланс», у випадках, передбачених нормативно-правовими актами, складається окремий баланс. Для складання окремого балансу дані первинних документів про госпоперації філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів, виділених підприємством (юрособою) на окремий баланс, а також про госпоперації, які відповідно до законодавства підлягають відображенню в окремому балансі, заносять до окремих (відкритих для цього відокремленого підрозділу або для відображення господарських операцій із певної діяльності підприємства) регістрів бухобліку. За даними окремих регістрів бухобліку складають окремий баланс і відповідні форми фінзвітності. Показники окремого балансу й відповідних форм фінзвітності включають до балансу й відповідних форм фінансової звітності підприємства. Отже, однозначно, підприємству необхідно буде разом із податковою декларацією з податку на прибуток подавати зведену фінансову звітність.
А ось для філії вся справа в обліковій політиці підприємства. Якщо за нею підприємство виділяє свою філію на окремий (!) баланс, то філія зобов’язана буде самостійно подавати свою квартальну або річну фінансову звітність разом із відповідною податковою декларацією з податку на прибуток, як зобов’язує п. 46.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). До речі, аналогічну думку підтримують і податківці — подібне роз’яснення розміщено на сайті податкової служби (п. 110.30.01 Єдиної бази податкових знань).
Також ви запитували, чи буде порушенням податкового законодавства подача вашим підприємством ф. № 1 «Баланс» та ф. № 2 «Звіт про фінансові результати» окремо від своїх філій (тобто не зведено). Одразу скажемо, прямої відповіді на ваше запитання в нормативці немає й спеціальних санкцій за такі дії не передбачено. Однак подачу фінзвітності, у яку не включені дані про господарську діяльність своїх філій, можна розцінювати як подання звітності з викривленими (помилковими) даними, оскільки таким чином головне підприємство не показує загальний фінстан та результати діяльності своїх відокремлених підрозділів. Таке порушення розглядають як адміністративне правопорушення (ст. 1642 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП)). Але накладати штраф за нього можуть виключно органи державної контрольно-ревізійної служби (ст. 2341 КУпАП). А вони вправі перевіряти лише «підпорядковані» підприємства (ст. 2, п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.93 р. № 2939-ХІІ). Детальніше про інші види можливої відповідальності читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 90 за 2012 рік на стор. 36 у розділі «Що буде за недотримання встановленої форми». І не переймайтеся, що мовиться там про фермерські господарства, — відповідальність, наведена в цьому пункті, стосується всіх юросіб.
Підкреслимо: філії подають ф. № 1 та ф. № 2 окремо від основного підприємства, якщо це передбачено обліковою політикою, і жодних порушень законодавства в цьому немає.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.12.2012

Рубрики:

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу