«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Закупівля макулатури в населення: як обкладати доход

Кількість переглядів3829

ЗАКУПІВЛЯ МАКУЛАТУРИ В НАСЕЛЕННЯ: ЯК ОБКЛАДАТИ ДОХОД
Підкажіть, за якою ставкою утримувати податок на доходи при закупівлі макулатури в населення? Чи необхідно брати в населення копії паспорта та ідентифікаційного номера?
Відповідь
Згідно з пп. 165.1.25 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається доход, отриманий фізособою за здану (продану) нею вторинну сировину та побутові відходи. Макулатуру одночасно можна віднести і до вторсировини, і до побутових відходів. Такий висновок випливає зі ст. 1 Закону України «Про відходи» від 05.03.98 р. № 187/98-ВР, де наведено визначення згаданих понять. Таким чином, податок на доходи сплачувати не потрібно. Однак ця обставина не знімає із суб'єкта господарювання обов'язку з відображення виплаченого фізособі доходу (хоч і неоподатковуваного) у ф. № 1ДФ (пп. 14.1.180 ПКУ). Тим більше що із цією метою в Довіднику ознак доходу1 передбачено окрему ознаку «149».
Оскільки для заповнення ф. № 1ДФ вам знадобиться реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), зрозуміло, вам необхідно брати у фізосіб копію картки із зазначенням такого номера. А от копія паспорта знадобиться лише в тому випадку, якщо фізособа відмовилася від одержання реєстраційного номера з релігійних переконань і має відповідну відмітку в паспорті.
______________
1 Наведено в додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1020.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.12.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу