«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Відпустка по догляду за дитиною після досягнення нею 3-х років

Кількість переглядів6058

ВІДПУСТКА ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ПІСЛЯ ДОСЯГНЕННЯ НЕЮ 3-Х РОКІВ
Співробітниця підприємства перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Незабаром дитині виповниться 3 роки. Якщо працівниця продовжуватиме відпустку, які документи необхідно вимагати?
Відповідь
Після досягнення дитиною 3-х років за бажанням співробітниці роботодавець може надати їй відпустку по догляду за дитиною більшої тривалості (без збереження заробітної плати або частково оплачувану). Це передбачено ч. 4 ст. 179 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Для надання такої відпустки досить відповідної заяви співробітниці, жодних додаткових документів не потрібно.
Але якщо згідно з медвисновком дитина має потребу в домашньому догляді, то за заявою жінки підприємство зобов'язане надати їй відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, зазначеною в медвисновку, але не більше, ніж до досягнення дитиною 6 років (ч. 6 ст. 179 КЗпП). Зрозуміло, у такому разі співробітниця має надати медичний висновок, що підтверджує необхідність домашнього догляду за дитиною.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.02.2011

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу