«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи визнавати доходом поворотну позику, надану фізособі терміном на два роки

Кількість переглядів3516

ЧИ ВИЗНАВАТИ ДОХОДОМ ПОВОРОТНУ ПОЗИКУ, НАДАНУ ФІЗОСОБІ ТЕРМІНОМ НА ДВА РОКИ
Чи потрібно фізособі відображати в Податковій декларації про майновий стан і доходи та суму поворотної позики сплачувати відповідний податок?
Відповідь
При наданні відповіді на лист уважатимемо, що позику фізособі надала юрособа-підприємство.
Не зважаючи на те, кому саме підприємство надало поворотну позику (працівнику, який працює на цьому підприємстві, чи сторонній фізособі), результат для позичальника буде один і той самий.
Оскільки ваше підприємство надало фізособі поворотну позику, то таку виплату не обкладають податком на доходи (пп. 165.1.31 Податкового кодексу України). Однак у формі № 1ДФ позикодавець усе ж таки має показати її з ознакою доходу «153». Детально про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 38-39 за 2012 р., стор. 114.
А от обов’язку подавати Податкову декларацію про майновий стан у фізособи при отриманні поворотної позики не виникає.
Зверніть увагу: трапляються випадки, коли в результаті видачі безпроцентної поворотної позики у фізособи-позичальника виникає оподатковуваний доход, а також з'являється обов’язок подавати Декларацію. Наприклад, якщо позичальник не погасив заборгованості до сплину часу позовної давності. Детально про це див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 12 за 2012 р., стор. 60, 61, та № 38-39 за 2012 р., стор. 114.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.11.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу