«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Помилка в старій формі декларації з пдв: як заповнити уточнюючий розрахунок

Кількість переглядів3342

ПОМИЛКА В СТАРІЙ ФОРМІ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПДВ: ЯК ЗАПОВНИТИ УТОЧНЮЮЧИЙ РОЗРАХУНОК
Ми виявили помилку в декларації за листопад 2009 року: неправильно вказано індивідуальний податковий номер постачальника в додатку 5. Зараз хочемо виправити цей огріх і зіштовхнулися з проблемою: у 2009 році запізнілі податкові накладні ми включали в рядок 16.4 «Інші випадки», а тепер в уточнюючому розрахунку цього рядка немає. У який рядок уточнюючого розрахунку нам перенести показник із рядка 16.4 старої форми декларації?
Відповідь
Насамперед зазирнемо до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 25.11.11 р. № 1492 (далі — Порядок № 1492). За його п. 1 р. ІХ: «У графі 4 відображають відповідні показники декларації звітного періоду, який виправляється. У разі якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється». Далі відомості з урахуванням виправлення вписують у графу 5 уточнюючого розрахунку, а суму помилки з відповідним знаком (тобто різницю між графами 5 та 4) — у графі 6. У даному випадку помарка не зачепила показників декларації, тому в уточнюючому розрахунку значення в графах 4 та 5 збігатимуться, а в графу 6 прокреслюють, якщо документ складають у паперовій формі, та залишають клітинки порожніми в його електронній формі. І незважаючи на те що безпосередньо в рядку 16.4 декларації за листопад 2009 року помилок немає, його дані все одно треба перенести в графу 4 уточнюючого розрахунку.
У декларації з ПДВ та уточнюючому розрахунку, форми яких затверджено наказом Мінфіну України від 25.11.11 р. № 1492, справді немає рядка, що відповідає змісту (назві) рядка 16.4 старої декларації з ПДВ, форму якої затверджено наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 166. Податківці в підкатегорії 130.25 Єдиної бази податкових знань на офіційному сайті ДПСУ (www.sts.gov.ua, далі — ЄБПЗ), зазначили: «Виправлення показників рядків 8.1 та/або 16.1 такої декларації слід здійснювати за правилами, визначеними для виправлення помилок, допущених в уточнюючих розрахунках.
Що стосується виправлення показників рядків 8.4 та 16.4 такої декларації, то при їх коригуванні слід виходити із суті операції та використовувати для проведення коригування ті рядки уточнюючого розрахунку, які відповідають суті операції».
Як бачимо, податківці, обмежившись у ЄБПЗ загальним формулюванням «слід виходити із суті операції», пропонують ПДВшникам у кожному конкретному випадку, пов’язаному з таким коригуванням, звертатися за індивідуальною податковою консультацією до місцевої податкової.
У вашій ситуації, як ми зрозуміли, у рядку 16.4 старої декларації включено суми податкового кредиту із запізнілих податкових накладних, адже у 2009 році контролери пропонували показувати їх як коригування податкового кредиту, у рядках: 16.1 «самостійне виправлення платником помилки, що міститься в раніше поданій податковій декларації» або 16.4 «інші випадки» (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 96 за 2009 р. на стор. 2). Якщо суму із цього рядка перенести в графу 4 рядка 10.1 уточнюючого розрахунку (саме тут зараз осідає вхідний ПДВ за запізнілими податковими накладними), навряд чи вдасться уникнути плутанини та зайвих запитань контролерів. Адже в рядку 10.1 декларації за листопад 2009 року, яку отримали податківці, фігурувала зовсім інша сума або взагалі даних не було. Тому в пошуках нового рядка для показника з рядка 16.4 старої деки краще обмежитися рядком 16 уточнюючого розрахунку. Про такий самий підхід контролерів свідчить їхня відповідь на наш запит у листі від 09.09.11 р. № 5/6/15-3115: «Якщо платником податку на додану вартість допущено помилку в рядку 16.4 «Інші випадки» податкової декларації з податку на додану вартість, форма якої затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 № 166, яка призвела до помилок в рядках 16 «Коригування податкового кредиту», 17 «Усього податкового кредиту» розділу ІІ та відповідно в інших рядках розділу ІІІ такої декларації, тому такі помилки необхідно виправляти у рядках 16, 17 та інших рядках розділу ІІІ уточнюючого розрахунку, форма якого затверджена наказом Державної податкової адміністрації України від 25.01.11 № 41».
Отже, ці суми можна розмістити в рядку 16.1 «коригування згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу обсягів придбання та податкового кредиту, який було включено у рядок 10.1». Звісно, ПДВ із запізнілих податкових накладних не мають нічого спільного зі ст. 192 Податкового кодексу України. Однак іншим рядкам ця сума пасує ще менше.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.10.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу