«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Розрахунок середньої зарплати для оплати часу відрядження: чи враховувати коригування зарплати

Кількість переглядів7677

РОЗРАХУНОК СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ ДЛЯ ОПЛАТИ ЧАСУ ВІДРЯДЖЕННЯ: ЧИ ВРАХОВУВАТИ КОРИГУВАННЯ ЗАРПЛАТИ
У липні 2012 року ми підвищили оклад деяким працівникам. Один з них у липні був у відрядженні. Чи треба при розрахунку оплати за час відрядження враховувати зарплату за травень та червень 2012 р. з урахуванням коригуючого коефіціэнта?
Відповідь
Відповідно до п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, у випадках підвищення на підприємстві тарифних ставок і посадових окладів як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігають середній заробіток, зарплату (включаючи премії та інші виплати, що враховують при обчисленні середнього заробітку) за проміжок часу до підвищення коригують на коефіцієнт їх підвищення.
Отже, у вашому випадку при обчисленні середньої заробітної плати для оплати періоду перебування працівника у відрядженні зарплата за травень—червень підлягає коригуванню.
Детально про те, як розрахувати коефіцієнт коригування середньої зарплати в разі, коли підприємство підвищило заробітну плату деяким працівникам, див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 6 за 2010 р., стор. 6.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.10.2012

Рубрики:

»  Відрядження

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу