«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як правильно виплачувати компенсацію за відпустку не звільнюючи співробітника

Кількість переглядів7395

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИПЛАЧУВАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ВІДПУСТКУ НЕ ЗВІЛЬНЮЮЧИ СПІВРОБІТНИКА
Допоможіть, будь-ласка, розібратися в невикористаних днях відпустки. Я працюю на підприємстві з 02.01.2008 р. У 2008 р. використала 14 днів відпустки, у 2009 р. – 15 днів, у 2010 р. – 15 днів, у 2011 р. – 30 днів відпустки.
Усього за цей період використано 74 дні. Тривалість відпустки на рік — 31 день. Чи маю я право зараз, у 2012 р., взяти відпустку на 22 дні, щоб за цей період було 96 днів (по 24 дні на рік), а за решту 28 днів отримати компенсацію?
Відповідь
Аби розібратися з вашим запитанням, потрібно спочатку зрозуміти, у який спосіб на підприємстві ведеться облік днів відпустки працівника.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон), кожен працівник має право на гарантовану відпустку певної тривалості. У свою чергу, основна та додаткова відпустки надаються працівнику з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року (абз. 4 ст. 10 Закону). Однак якщо працівник із якихось причин не використав свою щорічну відпустку за декілька попередніх років, він має право використати її. Причому чинним законодавством не передбачено строку давнини, після якого втрачається право на щорічну відпустку, на чому неодноразово у своїх листах наголошує Мінпраці та соцполітики (наприклад, у листі від 18.06.07 р. № 150/13/133-07).

Аби розібратися в цьому питанні, представимо наочну інформацію в таблиці 1.

Таблиця 1

Рік Належна відпустка, днів Фактична відпустка, днів За який період використано відпустку
2008 31 14 14 днів — за 2008 р.
2009 31 15 15 днів — за 2008 р.
2010 31 15 2 дні — за 2008 р. + 13 днів за 2009 (усього 15 дн.)
2011 31 30 18 днів — за 2009 р. + 12 днів за 2010 р.

З таблиці видно, що відпустку за 2008—2009 р. у вас повністю закрито, про що Вам і повідомили у відділі кадрів.

Також не варто забувати про те, що ст. 24 Закону говорить: за бажанням працівника частину щорічної відпустки може бути компенсовано в грошовому вираженні. При цьому тривалість щорічної і додаткової відпусток не може бути меншою за 24 календарних дні. Але зазначимо, що це стосується того періоду, за який ви ще не відпочили за викладеною вище схемою, тобто якщо період обов'язкової відпустки за 2008 рік уже закрито за рахунок днів відпустки наступних років, то компенсацію за нього не нарахують.
На підставі сказаного вище й даних таблиці 1 робимо висновок: компенсацію можна одержати за частину невикористаної відпустки 2010 року — за 7 днів (31 — 24 дн.), за умови, що ви «відгуляєте» ще 12 днів (24—12 дн.) до 24-денного ліміту. Також можна одержати компенсацію за 7 днів 2011 та 2012 р. у разі, якщо ви відпочинете по 24 обов'язкових дні за кожен рік.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.10.2012

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу