«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи враховують матдопомогу при обчисленні середнього заробітку

Кількість переглядів5983

ЧИ ВРАХОВУЮТЬ МАТДОПОМОГУ ПРИ ОБЧИСЛЕННІ СЕРЕДНЬОГО ЗАРОБІТКУ
Працівники підприємства регулярно отримують матеріальну допомогу всім колективом до свят (Дня Незалежності, дня автомобіліста та дорожника, Дня Конституції). Згідно з п. 2, п. 2.3 «Інструкції зі статистики заробітної плати» від 13.01.04 р. № 5 дана матеріальна допомога відноситься до фонду заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат (матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників, п. 2.3.3 вказаної Інструкції).
Згідно з п. 4 б «Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.95 р. №100 при обчисленні середньої заробітної плати не враховуються одноразові виплати, зокрема, одноразова матеріальна допомога.
Чи можна враховувати матеріальну допомогу, що не є одноразовою виплатою та носить систематичний характер, при розрахунку середньої заробітної плати?
Відповідь
Як ви правильно зауважили, відповідно до пп. «б» п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, при обчисленні середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження, згідно з чинним законодавством, не враховуються одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівникам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо). З огляду на це перелічені вами виплати (матдопомога) не враховують під час обчислення середнього заробітку для оплати відпусток і в інших випадках його збереження.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.10.2012

Рубрики:

»  Відпустки

»  Відрядження

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу