«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Орендну плату за землю виплачують продукцією: визначаємо податок на доходи

Кількість переглядів3097

ОРЕНДНУ ПЛАТУ ЗА ЗЕМЛЮ ВИПЛАЧУЮТЬ ПРОДУКЦІЄЮ: ВИЗНАЧАЄМО ПОДАТОК НА ДОХОДИ
Підкажіть, будь ласка, як визначати розмір оренди земельних паїв для обкладання ПДФО: з натуральної плати за собівартістю чи від суми паю (1486, 00 грн)?
Відповідь
Оскільки орендну плату Ви виплачуєте в натуральній формі (сільгосппродукцією), то згідно з п. 164.5 Податкового кодексу України база оподаткування визначається за вартістю продукції, визначеної за звичайними цінами, помноженої на коефіцієнт, який складає 1,176471.
Тобто оподатковуваний доход визначається не за вартістю орендної плати, указаної в договорі оренди (у вашому випадку — 1486 грн), а за вартістю продукції, яку ви будете видавати в рахунок оренди (і не за собівартістю, а за звичайною вартістю).
Пояснимо на прикладі.
Згідно з умовами договору оренди в рахунок орендної плати сільгосппідприємство видає 15 ц зерна. Його звичайна вартість складає 90 грн/ц (з урахуванням ПДВ).
Таким чином, оподатковуваний доход фізособи складає 1588,24 грн
((15 ц х 90 грн) х 1,176471).
Сума податку дорівнює:1588,24 грн х 15% = 238,24 грн.



У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.09.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу