«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Назва: чи може неприбуткова організація співпрацювати з єдинником?

Кількість переглядів6082

НАЗВА: ЧИ МОЖЕ НЕПРИБУТКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ СПІВПРАЦЮВАТИ З ЄДИННИКОМ?
Чи може неприбуткова організація замовляти послугу з організації банкета у фізособи-єдинника першої групи? Адже відповідно до Податкового кодексу України останнім заборонено співпрацювати з юрособами. Якщо ми все-таки можемо замовляти послугу в єдинника, то чи можна на вартість замовлення збільшити витрати? Чи не загрожує це будь-якими штрафними санкціями?
Відповідь
Ваша неприбуткова організація може співпрацювати з фізособою-єдинником першої групи. Пояснимо.
Одним із провідних принципів господарювання в Україні є свобода підприємницької діяльності, у межах, визначених законом (ч. 1 ст. 6, ст. 43 Господарського кодексу України, далі — ГКУ). Крім того, підприємницька діяльність провадиться на основі самостійного формування програми діяльності; обрання постачальників і споживачів продукції, що виробляється; залучення матеріально-технічних, фінансових та інших видів ресурсів, використання яких не обмежене законом; установлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону (ст. 44 ГКУ). При цьому, судячи із ч. 1 ст. 54 ГКУ, усе це поширюється й на суб'єктів господарювання, які ведуть некомерційну госпдіяльність, тобто на неприбутківців. З огляду на це ваша неприбуткова організація може співпрацювати з будь-якими контрагентами (у т.ч. і підприємцями-єдинниками, незважаючи на номер їхньої групи). А за дотриманням умов роботи в певній групі повинен стежити сам підприємець-єдинник. Адже останній і відповідатиме за порушення умов сплати єдиного податку. На цьому навіть наголошували податківці в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом ДПСУ від 15.02.12 р. № 121, опублікованій разом із нашим коментарем у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 22 за 2012 рік, на стор. 26—27.
При цьому порушення фізособою-єдинником умов роботи на спрощеній системі — не підстава для втрати права на витрати в покупців юросіб — платників податку на прибуток (неприбутківцв зараховано до платників податку на прибуток згідно з пп. 133.1.4 Податкового кодексу України). Тому долею витрат, понесених вашою неприбутковою організацією на оплату послуг фізособи-єдинника, можете не перейматися. Тобто їх без жодних сумнівів можна фіксувати в Податковому звіті про використання коштів неприбуткових установ та організацій, форму якого затверджено наказом ДПАУ від 31.01.11 р. № 56. Звісно, за умови, якщо вони пов'язані з утриманням вашої неприбуткової організації або з веденням статутної діяльності.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.09.2012

Рубрики:

»  Неприбуткові організації

»  РРО, каса, розрахунки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу