«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи працює 10-тисячне обмеження при співпраці з підприємцем

Кількість переглядів6035

ЧИ ПРАЦЮЄ 10-ТИСЯЧНЕ ОБМЕЖЕННЯ ПРИ СПІВПРАЦІ З ПІДПРИЄМЦЕМ
Ми неприбуткова організація. Підкажіть, будь ласка, чи працює 10-тисячне обмеження при роботі з фізособами-підприємцями?
Відповідь
Так, при розрахунках готівкою з фізособою-підприємцем необхідно враховувати 10-тисячне обмеження. Пояснимо.
Відповідно до абз. 1 п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі — Положення № 637), і п. 1 постанови Правління НБУ від 09.02.05 р. № 32 «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку» гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) упродовж одного дня за одним або декількома платіжними документами, НЕ може перевищувати 10 тис. грн. Платежі понад зазначену граничну суму необхідно проводити виключно в безготівковій формі. При цьому кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюють готівкові розрахунки протягом дня, не обмежено.
Також нагадаємо, що згадане 10-тисячне обмеження не працює при (абз. 3 п. 2.3 Положення № 637):
— розрахунках підприємства (підприємців) зі звичайними фізособами, бюджетами та державними цільовими фондами;
— при здійсненні добровільних пожертвувань і наданні благодійної допомоги;
— використанні коштів, виданих на відрядження.
Разом із тим під підприємствами в цьому контексті розуміють юросіб (крім банків) незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (їхніх відокремлених підрозділів), які є учасниками відносин у сфері господарювання, зокрема суб'єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність, а також інших суб'єктів господарювання; органи державної влади та органи місцевого самоврядування (див. п. 1.2 Положення № 637). Звідси випливає, що вимоги Положення № 637 поширюються й на вашу неприбуткову організацію.
Таким чином, з усього сказаного можна зробити висновок, що 10-тисячне обмеження поширюється на розрахунки готівкою неприбуткової організації з фізособою-підприємцем (абз. 1 п. 2.3 Положення № 637). А от при розрахунках неприбуткової організації зі звичайною фізособою (тобто непідприємцем) 10-тисячне обмеження можна не враховувати. Адже тоді діє потурання з абз. 3 п. 2.3 Положення № 637.
Детальніше про 10-тисячне обмеження ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 23 за 2011 рік на стор. 36.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 19.09.2012

Рубрики:

»  Неприбуткові організації

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу