«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підприємство дарує фізособі частку в статутному капіталі іншої юрособи. як оподатковується такий доход фізособи

Кількість переглядів2271

ПІДПРИЄМСТВО ДАРУЄ ФІЗОСОБІ ЧАСТКУ В СТАТУТНОМУ КАПІТАЛІ ІНШОЇ ЮРОСОБИ. ЯК ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ ТАКИЙ ДОХОД ФІЗОСОБИ
Підприємство має частку в статутному капіталі іншої юрособи. Учасники вирішили безоплатно передати її фізособі. Як правильно визначити суму податку на доходи?
Відповідь
У результаті безоплатної передачі частки в статутному капіталі у фізособи виникне оподатковуваний доход у вигляді додаткового блага. В такому випадку підприємство-дарувальник як податковий агент повинно сплатити податок на доходи за ставкою 15%, а із суми доходу, що перевищує десятикратний розмір мінзарплати станом на 1 січня звітного податкового року (для 2012 р. — 10730 грн), — 17% (п. 167.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). При цьому, оскільки доход нараховано в негрошовій формі, під час його нарахування слід застосовувати коефіцієнти, передбачені п. 164.5 ПКУ: 1,176471 (для ставки 15%) та 1,204819 (для ставки 17%).
Крім того, відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ до загального оподатковуваного доходу не включають вартість дарунків у негрошовій формі в сумі, що не перевищує 50% однієї мінзарплати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року. Для 2012 р. звільнена від оподаткування сума становить 536,50 грн.
Розглянемо приклад обчислення податку. Умовно візьмемо, що вартість корпоративних прав, отриманих фізособою в подарунок, становить 100536,50 грн. Тоді алгоритм визначення податку буде такий:
1) сума, яка підлягає оподаткуванню: 100536,50 - 536,5 = 100000 грн;
2) сума податку за ставкою 15%: 10730 грн х 15% = 1609,50 грн;
3) частка доходу, до якого застосовано натуркоефіцієнт 1,176471: 10730 : 1,176471 = 9120,50 грн;
4) залишок доходу, до якого слід застосувати натуркоефіцієнт: 1,204819 : 100000 - 9120,50 = 90879,50 грн;
5) база оподаткування для ставки 17%: 90879,50 х 1,204819 = 109493,35 грн;
6) сума податку за ставкою 17%: 109493,35 х 17% = 18613,87 грн;
7)разом податок на доходи до сплати в бюджет: 1609,50 + 18613,87 = 20223,37 грн.
У ф. № 1ДФ оподатковуваний доход (10730 + 109493,35 = 120223,35 грн) відображають з ознакою доходу «126», а звільнений від оподаткування (536,50 грн) — «160».
Докладніше — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 74 за 2012 рік на стор. 27.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.09.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу